Od počátku roku 2015 jsme již přispěli částkou:
8 332 844 Kč
19.12
2018

Kvůli sourozencům se vzdal svobody žít svůj vlastní život

Náš mladý hrdina Roman se trápil s osudem už od prvního roku svého narození, kdy se jeho rodiče rozvedli a pro malého klučinu se změnil život. Jeho matka si našla nového přítele, se kterým propadla alkoholu. Přítel fyzicky ubližoval jí i dětem. Roman se ocitl dokonce i v okamžiku, kdy chtěl spáchat sebevraždu, ale věděl, že své sourozence tady nesmí nechat na pospas. Jakmile dospěl a osamostatnil se, vzdal se života na nový samostatný život a vzal si do péče své tři mladší sourozence, protože je jejich matka opustila.

Číst dále
12.12
2018

Pomohli jsme mladé mamince začít vlastní život

Každý z nás určitě ví, jak těžké je osamostatnit se a postavit se na vlastní nohy. O to více je to obtížnější, když k tomu ještě opouštíte brány dětského domova. Mladá maminka Kristýna ocitla v dětském domově již ve třech letech. Do teď pořádně neví, zda ji tam její máma sama odložila, nebo ji pro zanedbání péče odebraly matce sociální pracovnice. Dětský domov Kristýna opouští v 21 letech a zároveň zjišťuje, že je těhotná. Střechu nad hlavou a útočiště jí poskytla její babička. Byt je ovšem v nevyhovujícím stavu, jak pro jejího syna, který trpí astmatem, ale také pro jejího mladšího bratra, kterého má v péči od doby, kdy se u jejich dveří objevila jejich matka s prosbou o pohlídání. Pro chlapce se ale už nikdy nevrátila. 
Neváhali jsme a pustili se společně s Terezou Pergnerovou do pomoci mladé mamince, která na všechno zůstala sama.

Číst dále
5.12
2018

Teprve tříletá Hanička bojuje se zákeřnou nemocí

Tato rekonstrukce rodinného domečku byla snad z nejtěžších proměn rodinného domu za několik již odvysílaných epizod Mise nový domov. Nejenže jsme se opět potýkali s nedostatkem času, ale přestavba se tentokrát vymkla i z finančního rozpočtu, protože jsme nemocné Haničce chtěli vytvořit zdravé a bezpečné rodinné prostředí, které potřebuje při své léčbě se zhoubným nádorem v břiše.

Číst dále
28.11
2018

Poklidné stáří vyměnili za výchovu vnoučat

Manželé Erich a Helena Juchelkovi místo poklidného stárnutí vychovávají své tři malé vnoučátka, protože jejich vlastní rodiče se o ně nedokázali postarat kvůli drogové závislosti. Na opravy rodinného baráčku jim už nezbyly ani síly a ani dost finančních prostředků. Rodině jsme jejich bydlení změnili k nepoznání. Vznikl nejen prostorný obývací pokoj, koupelna, kuchyň, ložnice pro děti i prarodiče, ale také nová prostorná komora, kterou jsme vybavili o zbrusu nová kola, které jsme rodině věnovali.

Číst dále
21.11
2018

Odstranili jsme zlou vzpomínku z tváře malé Haničky

V jednom okamžiku se Vám může celý svět obrátit vzhůru nohama. Mladá maminka Tereza přišla při vážné dopravní autonehodě o životního partnera a o tatínka pro svých pět dětí. Hrůzostrašné vzpomínky na tragickou nehodu připomínali každý den mamince a malé Haničce jizva přes celou tvář, která ji zůstala po autonehodě.

Číst dále
14.11
2018

Ochrnutému Láďovi jsme dopřáli nový domov i stylovou dopravu přímo před dům

Tatínek Láďa kvůli nemoci ochrnul a péče od dvě malé dcerky, Alžbětku a Báru, stejně jako o všechno ostatní, zůstala na dlouhé měsíce jen na Láďově manželce Rozině. Ta se k situaci postavila čelem a obětavě se o všechno stará, nedokáže ale zázraky. Rodině vypadl jeden příjem, takže komplikaci představuje třeba už jen výprava na návštěvu za nemocným tatínkem, který rehabilituje 150 km od své rodiny. Není asi žádným překvapením, že jednou z prvních věcí, kterou moderátorka Tereza Pergnerová hrdinům tohoto dílu vyjednala, byla výprava dětí a Roziny za Láďou do rehabilitačního ústavu v Hrabyni. Už tato zdánlivá maličkost znamenala pro rodinu mnoho, o to víc, že měl milovaný tatínek a manžel zrovna narozeniny.

Číst dále

Napište nám