Dětem v nouzi jsme přispěli částkou již:
31 425 181 Kč
26.5
2022

Přispěli jsme na opravu auta pro dopravu malé Dorotky

DAROVALI JSME 5000 KČ

Maminka malé Dorotky je sama v invalidním důchodu a zároveň pečuje o babičku s roztroušenou sklerózou. Tříletá Dorothea trpí poruchou řeči, koordinace, hrubé motoriky a dále se potýká s neuro-vývojovými vadami, ADHD a nerovnoměrným vývojem. Navštěvuje ergoterapie a rehabilitace a samozřejmě lékaře – specialisty. Pokud zrovna nemusí Dorothea chodit k lékařům, vozí jí maminka do školky, kde má svou asistentku. Školku navštěvuje na 3,5-4 hodiny.

Bohužel se jim však porouchalo jejich staré prostorné auto, které mohla používat. Dorothea trpí navíc i poruchou autistického spektra a tak do jiného automobilu odmítá nastoupit. „Nárok na auto je vysoký na takové cesty potřebujeme mít prostor na lednici, který udrží mléko v chladu (pije pouze mléko), aby nezkyslo,  je nutné vozit další věci například určitý talíř a podobně třeba takový banán sní pouze nakrájený na kolečka, obdobně jsou na tom i jiné druhy potravin. Možnost napojení odsávačky, a občas si už i dojde v autě na nočník, což je tedy též podmíněno prostorem v autě, ne každé auto toto splňuje, občas se jí špatně dýchá a tak je nutno spustit klimatizaci, či dát medikaci, kvůli zvracení která stejně jako mléko musí být v lednici,  zkrátka pokud se vydáváme na cesty k lékařům  je to jako, když se balíme na týden, je nutné dodržovat vše pro její klid, aby se co nejméně vztekala, neboť má potom i jiné zdravotní obtíže," dodává maminka s tím, že se snaží trénovat  jízdu v MHD, ale tam po pár minutách propuká u holčičky záchvat, kdy je pak nezvladatelná.

Na opravu automobilu byla vyhlášena sbírka ZNOVU BEZPEČNĚ K LÉKAŘI I DO ŠKOLY. Také my jsme se rozhodli malou Dorotku podpořit a na opravu automobilu přispět.

 

Napište nám