Od počátku roku 2015 jsme již přispěli částkou:
8 460 344 Kč
12.12
2018

Pomohli jsme mladé mamince začít vlastní život

Každý z nás určitě ví, jak těžké je osamostatnit se a postavit se na vlastní nohy. O to více je to obtížnější, když k tomu ještě opouštíte brány dětského domova. Mladá maminka Kristýna ocitla v dětském domově již ve třech letech. Do teď pořádně neví, zda ji tam její máma sama odložila, nebo ji pro zanedbání péče odebraly matce sociální pracovnice. Dětský domov Kristýna opouští v 21 letech a zároveň zjišťuje, že je těhotná. Střechu nad hlavou a útočiště jí poskytla její babička. Byt je ovšem v nevyhovujícím stavu, jak pro jejího syna, který trpí astmatem, ale také pro jejího mladšího bratra, kterého má v péči od doby, kdy se u jejich dveří objevila jejich matka s prosbou o pohlídání. Pro chlapce se ale už nikdy nevrátila. 
Neváhali jsme a pustili se společně s Terezou Pergnerovou do pomoci mladé mamince, která na všechno zůstala sama.

Mamince Kristýně jsme proměnili jeji byt, který byl prolezlý plísní k nepoznání, a k tomu jsme ji ve třech malých oříšcích (jako popelce) zaplatili nájem se všemi službami na rok a půl.  Věříme, že s touto startovací pozicí se dokáží pořádně odrazit ode dna k lepším zítřkům.

Každou středu na televizních obrazovkách mohli diváci sledovat příběhy lidí, ke kterým nebyl život až tak přívětivý. Druhá řada reality show Mise nový domov přinesla několik silných příběhů rodin, kterým jsme společně s Terezkou Pergnerovou pomohli odrazit se ode dna. M&M Reality Holding je hrdým hlavním partnerem projektu, který pomáhá vykouzlit útulný domov lidem v nouzi. Vedle nemalé finanční podpory doslova přiložili ruku k dílu také zaměstnanci společnosti M&M Development (dceřiné firmy holdingu), kteří všechny rekonstrukce bravurně zvládli, a to dokonce v šibeničních termínech.

Druhou řadu pořadu vysílala TV Nova od 31. října každou středu v hlavním vysílacím čase. Příběhy Mise nový domov také postupně uveřejňujeme v Aktualitách na našem webu. Na fotogalerie z natáčení se můžete podívat na našem Flickru.

Napište nám