Od počátku roku 2015 jsme již přispěli částkou:
8 485 344 Kč
6.3
2019

M&M nadace pomohla rodině začít žít důstojný život

Naši makléři nejsou jen odborníky ve svém oboru, ale také lidi se srdcem na správném místě. Jednou z takových je i makléřka Jarmila Šulkovská, která nenechala rodinu Chodilovou s pěti dětmi na pospas a rozhodla se jim pomoci.

Otec rodiny Chodilových po úraze na pile zůstal v invalidním důchodu, rodina přišla o příjem a následně o bydlení. Ze začátku se rodina snažila "přežívat" na ubytovně než jim bydlení nabídl jejich známý. Po slibech, že na ně dům přepíše, když se o něj budou starat, přišla další rána. Jakmile se rodina nastěhovala začalo peklo. Pokoj o velikosti 12 metrů čtverečných připomínající kotelnu, si nemohli vymalovat a nic jim neopravil. Měli zde tři postele, igelitky a krabice místo skříní, bez koupelny a WC. Vařili pouze v kamnech na tuhá paliva, u kterých si na zemi všechny děti hrály. Všude byl kouř a saze.

Nejstarší dva kluci jsou již školou povinní a bez jakékoliv absence. Každý den před vyučováním byli nuceni se sprchovat ve škole a převlékat do oblečení, které nebylo zasaženo kouřem z kamen a sazemi. Protože si nemůžou dovolit platit autobous, chodí děti  v doprovodu otce každý den do školy vzdálené 3 km tam i zpět pěšky. Pravidelně navštěvují kroužek fotbalu, který jim dotuje škola společně s obědy.

Rodina je pod neustálým dohledem OSPODu a přes všechny tyto skutečnosti a podmínky, ve kterých děti vyrůstají jsou děti zdravé, prospívají ve škole, chodí na pravidelné kontroly k lékaři, nemají známky fyzického násilí. Dochází pravidelně na ÚP řešit příspěvky, ale bez nájemní smlouvy neměli na nic nárok. Žádosti o bydlení mají podané také, ale bohužel nesplňovali podmínky pro přidělení. 

Všichni z okolí se snažili pomáhat jak se jen dá. Dostávali oblečení pro děti, boty, jídlo... Od obce měli k dispozi zahradu, kde pěstují zeleninu a ovoce pro děti. Matka rodiny přes den pečuje o děti a pokud může jezdí pracovat do nočního bistra. Pokud měli na hromadnou dopravu jezdili do potravinových bank a na charitu pro jídlo. 

Naše makléřka se za poslední měsíce nevěnovala téměř ničemu jinému než hledala vhodné bydlení, kupovala jídlo, plínky, sunary. Jezdila s rodinou po úřadech a snažila se jim pomoci. Bydlení hledala dokonce i u konkurence a nikde rodinu s pěti dětmi nechtěli. Pokud by se nesehnalo nájemní bydlení hrozilo by, že děti skončí v dětském domově. Makléřka našla v Prostějově jedinou ochotnou paní, která rodině poskytla pronájem. Paní má zkušenosti s lidma se sociálním bydlením, dokáže jim poradit a podat pomocnou ruku ohledně různých příspěvků a mnoho dalšího. 

M&M nadace velice ráda přispěla částkou 50 000 Kč na vybavení bytu a věří, že nové důstojné bydlení pomůže rodině se zpátky odrazit ode dna a začít žít lepší život. 

Napište nám